Jak uniknąć nieuczciwego wynajmującego?

Wynajmowanie mieszkania nie jest łatwą sprawą. Rynek nieruchomości jest trudny i skomplikowany, a na każdym rogu czają się nieuczciwi wynajmujący, którzy tylko czekają na kolejną ofiarę. Zobacz, jak nie zostać taką ofiarą i uniknąć niepotrzebnych nieprzyjemności związanych z wynajmowaniem mieszkania.

Warto zabrać się za to już na etapie poszukiwania mieszkania. Zwróć uwagę na to, czy oferta jest napisana wyczerpująca i poprawnie. Jeżeli nie ma w niej zapisanego np. tego, co wchodzi w cenę mieszkania, lepiej poszukać innego ogłoszenia. Jeżeli oferta napisana jest dziwnym językiem i bez zachowania podstawowych zasad poprawności językowej to też lepiej nie kontaktować się z takim sprzedawcą.

Musisz też uważać na zbyt niskie ceny najmu. Jeżeli oferta wydaje Ci się być zadziwiająco atrakcyjna, najpewniej jest to oszustwo – ceny mieszkań zazwyczaj są bardzo do siebie zbliżone, więc bardzo niska cena powinna włączyć w Twojej głowie lampkę ostrzegawczą.

Najważniejszą kwestią jest jednak moment podpisywania umowy. To w niej zawarte są wszystkie najważniejsze informacje. Jeśli przerasta Cię język i sposób jej spisania, warto zasięgnąć porady specjalisty. Jeżeli będziesz wiedział, co podpisujesz unikniesz nieprzyjemnego rozczarowania.

Comments are closed.