Kupujemy nieruchomość – rodzaje nieruchomości

Aby kupić nieruchomość i na tym nie stracić, ważne jest odpowiednie przygotowanie. Warto więc zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Jeśli i Ty zamierzasz kupić nieruchomość spieszę Ci z pomocą. Przed Tobą krótkie wyjaśnienie rodzajów nieruchomości, z którymi możesz się zetknąć podczas poszukiwań.

Warto jednak na początku wymienić dwa dokumenty, których znajomości (albo chociaż wiedza o tym, że one istnieją) może nam się przydać. Pierwszym z nich jest kodeks cywilny, a drugim Ustawa o księgach wieczystych i hipotece. To na nich opierają się wszystkie przepisy prawne dotyczące nieruchomości. Jeśli więc podpisujesz jakąkolwiek umowę to musi by ona zgodna z tymi dwoma aktami prawnymi.

Przechodząc już do rodzajów nieruchomości, dzielimy je na trzy grupy: gruntowe, budynkowe i lokalowe. Poniżej krótka ich charakterystyka.

Pierwsza grupa zawiera w sobie wszelkie powierzchnie, które możemy wykorzystać wraz z całą ich zawartością. To znaczy, że jeśli na działce rosną drzewa i krzewy to są one częścią tej działki.

Druga grupa zawiera w sobie wszelkie budynki. Możemy tutaj wymienić kościoły, domy, urzędy etc.

Ostatnia grupa to wszelkiego rodzaju lokale – są to więc mieszkania, sklepy, powierzchnie do wynajęcia.

Comments are closed.