Mieszkanie studenckie krok po kroku

Jeśli jesteś świeżo upieczonym studentem i poszukujesz mieszkania do wynajęcia, świetnie się składa. Poszukiwania te mogą być trudne i męczące – my Ci je ułatwimy. Przeczytaj o kilku praktycznych i sprawdzonych przez starszych kolegów wskazówkach – wtedy szukanie mieszkania stanie się czystą przyjemnością, a nie przykrą koniecznością.

Lokalizacja
To najważniejszy element Twoich poszukiwań. Nie po to szukasz mieszkania, abyś musiał dojeżdżać na uczelnię. Poszukaj więc takiego lokum, z którego będziesz mógł dojść do szkoły pieszo. Twój studencki budżet nie potrzebuje przecież dodatkowych wydatków w postaci biletu miesięcznego na komunikację.

Opłaty
Musisz wiedzieć, co zawiera się w cenie, jaką oferuje wynajmujący. Dopytaj o to dokładnie – pozwoli Ci to uniknąć nieprzewidzianych i nagłych wydatków.

W grupie raźniej
Jeżeli nie jesteś typem samotnego wilka, warto abyś poszukał mieszkania wraz ze znajomymi. To dużo tańsza opcja – możesz zaoszczędzić nawet połowę ceny. Jeśli więc Twoi znajomi też zaczynają studia w tym samym mieście, warto się dogadać i szukać mieszkania z większą ilością osób.

Umowa
To najtrudniejszy element. Dlatego warto w tej kwestii poradzić się kogoś, kto zna się na niuansach prawnych – udaj się do kancelarii radcy prawnego, a on na pewno doradzi Ci, czy umowa, którą podpisujesz jest uczciwa.

Comments are closed.